בהלת וירוס הקורונה (הידוע גם בשמו המדעי וירוס 2019-nCoV) יצרה בליל של מידע לא ברור בנושא מסיכות הגנה שונות, הדרישה עולה עשרות מונים על האפשרות לאספקה - מדובר בבעיה עולמית בימים אלו...

למען הסדר הטוב אנו מציגים בפניכם את המידע אודות המסיכות השונות אשר מופיעות תחת השמות : מסיכות נשימה, מסיכות קוניות, מסיכות אבק, מסיכות חצי פנים , מסיכות כירורגיות ועד... בהסבר הבא נעשה סדר בדברים.. מה היא כל מסיכה , למה היא נועדה ומפני מה הינה מגינה?

הסכנות הטמונות ב מיקרו אורגניזמים המצויים ומועברים באוויר ?

מיקרואורגניזם הם חד-תאיים המתקיימים כבודדים או בקבוצות, אפשרי גם לתאר כך כל יצור חי שלא ניתן לראותו בעין ללא אמצעי הגדלה חיצוני, בהגדרה זו נכללים חיידקים, וירוסים (נגיף), חד תאיים ורבים אחרים...

חלקם מתפזרים ומתניידים במשבי רוח רגילים; אחרים מתפשטים באמצעות האוויר כאשר הם מתחברים לחלקיקים שונים, כגון ריר, טיפות דם, שתן ואחרים.

כאשר הם באוויר, מיקרואורגניזמים לסוגיהם עלולים להוות סכנה כחלקיקים, ובפשטות מסוכנים מאוד לבריאותנו... בשאיפה לריאות /כניסה לדרכי הנשימה ולאחר מכן ספיגה בגופנו, כמו כן במדיה ומדובר בחלקיק המכיל נגיף (כגון וירוס הקורונה) אזי ההשפעה הינה חמורה יותר בהתאם ליכולתו של הנגיף ויכולה להיות אף השפעה מערכתית בכל הגוף ולא רק בדרכי הנשימה.

ניתן להגן על גופנו באמצעות מסיכות הגנה המסננות את החלקיקים השונים , כגון נשמית חד פעמית העומדת בתקן EN149:2001+A1:2009 או על ידי מסיכת חצי פנים (אף-פה) המצוידת במסנן ייעודי לחלקיקים FFP3.

FFP1
FFP2
FFP3
N95

מה ההבדלים בין המסיכות השונות N95, FFP1, FFP2 ו-FFP3 ?

השמות הנ"ל מגדירים את רמת הגנה אשר המסיכה תעניק לאדם אשר משתמש בה.

להלן פירוט רמת ההגנה מהקלה ביותר ועד לרמת ההגנה הטובה ביותר:

  • FFP1 - רמת ההגנה הנמוכה ביותר מבין התקנים המוכרים.
  • N95 - רמת ההגנה המאושרת בתקן האמריקאי (המשמעות הינה מניעה של 95% מכלל החלקיקים בגודל של 0.3 מיקרון)
  • FFP2 - נותנת רמת הגנה טובה יותר מאשר התקן של ה N95
  • FFP3 - מציעות את הרמה הגבוהה ביותר של הגנה האפשרית מנשמית. כאשר משתמשים בנשמית הזו כראוי, ניתן לצפות ממנה להגנה בפני 99% מהחלקיקים בגודל של 0.3 מיקרומטר.

הגדרות ה FFP הינן לפי התקן האירופאי המצוי יותר בישראל EN149.

להזמנות ופרטים נוספים חייגו - 053-7600769