קורס עזרה ראשונה | רענון עזרה ראשונה

קורס מע"ר | רענון עזרה ראשונה | קורס עזרה ראשונה

מאז ומתמיד ועוד מימי התנ"ך כתוב היה: "לא תעמוד על דם רעך" (ויקרא יט' טז'), כלומר החובה להציל נפש מושתת בנו מימים ימימה. מדינת ישראל בשנת 1988 אף קבעה בחוק "חובה על האדם להושיט עזרה לאדם הנמצא לנגד עיניו, עקב אירוע פתאומי, בסכנה חמורה ומידית לחייו, לשלמות גופו או לבריאותו, כאשר לאל-ידו להושיט את העזרה, מבלי להסתכן או לסכן את זולתו".

עזרה ראשונה מכל סוג שהיא באה להדגיש את חובתנו המוסרית למתן עזרה.

עזרה ראשונה מכל סוג שהיא באה להדגיש את חובתנו המוסרית למתן עזרה. חשוב לנו ללמוד אפילו את יסודות הבסיס של מתן עזרה ראשונה וזאת על מנת שנוכל לקיים את מצוות "לא תעמוד על דם רעך". עזרה ראשונה כשמה כן היא הרגע הראשון בו זיהינו נפגע או פצוע ואנו ניגשים לתת לו חילוץ מהמצב בו הוא נמצא. החל מהנשמה או עיסוי לב, קיבוע שבר או עצירת דימום כל אלו ועוד הם שיבדילו בין חיים למוות. כל אחד מהמער"ים , חובשים, פארמדיקים, רופאים, מנתחים ועוד כולם עברו קורסים כאלו או אחרים בנושא מתן עזרה ראשונה.

חברת לביב רפואה דחופה בע"מ מקיימת הדרכות וקורסים לעזרה ראשונה החל מקורס בסיסי (4 שעות) ועד קורס מתקדם לחובשים (180 שעות). תוכניות הקורסים הינן בהתאם לדרישות המשרדים הממשלתיים השונים, הקורסים מועברים על ידי מדריכים מומחים ומנוסים שהם בעלי ידע רחב היקף בתחום מתן עזרה ראשונה. בסיום כל קורס מקבלים החניכים תעודה רשמית המאשרת להם מתן עזרה ראשונה בעת חירום.

החשיבות של קורס עזרה ראשונה היא ראשונה במעלה, לעולם לא נדע מתי נזדקק לידע הזה. אפילו הקורס הבסיסי יכול לעשות הבדל בין חיים למוות. הקורס בא לידי ביטוי במקרה חירום , הגדרת מקרה חירום היא פגיעה באחת או יותר ממערכות משולש החיים - מערכות משולש החיים כוללות את המוח, הנשימה, והלב.

קורס עזרה ראשונה בסיסי מאפשר לנו לתת מענה בחירום הקורס מאפשר לנו לתת עזרה ראשונה - טיפול ראשוני עד אשר מגיע צוות מקצועי. ידע בסיסי זה כאשר הוא זמין עבורנו מאפשר לנו לפעול במהירות. לא מעט פעמים פעולה בסיסית של מתן עזרה ראשונה מנעה את הצורך בהמשך טיפול. קורס עזרה ראשונה הוא תחום רחב מאוב שמחולק לתתי נושאים. כל אדם במקצועו מחובתו האישית להרחיב את הידע שלו במתן עזרה ראשונה בהתאם לעיסוק שלו. לדוגמה - קורס עזרה ראשונה למצילים, מדריכי ספורט וכדומה.

חשוב להתייעץ בקשר לבחירת הקורס בכדי להתאים לאוכלוסיית היעד. בנוסף נערכים רענוני קורס עזרה ראשונה. רענונים אלו חשובים מאוד ומאפשרים התעדכנות ושמירה על הידע שכבר קיים.